lietutis

Žaidimas vaikams ir ne tik – lietuviškos klaviatūros treniruoklis „Lietutis”

Lietuviškos abėcėlės raidės tokios gražios. Todėl sukūrėme šį žaidimą.“ Tokia antraštė žaidėjus pasitinka atėjus į žaidimo puslapį, pagal kurią ir buvo sukurtas įrankis, gal nors kiek padėsiantis dažniau rašyti lietuviškais rašmenimis ir būti savitiems ne tik lietuviškoje interneto erdvėje, bet ir kitų kultūrų tarpe.

Žaidimas labai paprastas kaip ir jo taisyklės, kur žaidėjas naudodamasis klaviatūra, turi spėti parašyti žodžius lietuviškomis raidėmis, jiems nespėjus nukristi į apačią arba neužliejus potvyniui. Azartiškiems žaidėjams patariama išsirinkti žodžių kritimo greitį bei ilgį pagal savo maksimalų spausdinimo greitį. Žaidimo metu žaidėjas gauna taškų premijas jeigu jam sekasi išvengti klaidų, o surinkus tam tikrą kiekį taškų tarpus tarp žodžių rašymo pagyvina lavinantys mini žaidimai.

Žaidimas pritaikytas „QWERTY“ ir „AŽERTY“ klaviatūroms. Pats nepatogiausias dalykas rašant lietuviškai yra kalbos keitimas kompiuteryje, kartais tingisi ją pakeisti kiekvienai naudojamai programai, todėl dažniausiai žmonės rašo šveplai, be lietuviškų raidžių. Išeitis yra naudoti standartinę lietuvišką „ĄŽERTY“ klaviatūrą, kurią naudojant skaičiai ir simboliai „nesipjaus“ su lietuviškomis raidėmis, tokiu atveju numatytoji kalba nuolat galėtų būti lietuvių ir jos keisti apskritai nereikėtų. Tačiau nuo seno įpratusiems naudoti populiariausią Lietuvoje „QWERTY“ klaviatūrą (kur lietuviškomis raidėmis pakeisti skaičių mygtukai viršuje), prie standartinės lietuviškos klaviatūros tektų priprasti iš naujo.

Nuolat laukiame pasiūlymų, kaip, jūsų nuomone, galima būtų patobulinti šį įrankį.

Sėkmės treniruojantis ir miklinant savo pirštelius: www.lietutis.lt

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.